Такі гарбузові цукати ох, як добре йдуть із чайком довгими зимовими вечорами. А діти, як їх люблять! Це ж корисніше, чим мармеладки із супермаркету, погодьтеся.
Необхідні продукти:
- 2 кг гарбуза (мається на увазі чиста вага без насіння і шкірки);
- 400 мл води;
- 1-2 лимони (можна і без них, але мені більше з лимонами подобається);
- 2 кг цукрового піску.
Як приготувати цукати з гарбуза
Очищений від шкірки і насіння гарбуз нарізаємо на кубики, приблизно 2 на 2 см, можна трохи більше.
У воду всипаємо цукор і ставимо на вогонь, щоб цукор розчинився. У сироп закладаємо гарбуз, доводимо до кипіння і відразу ж знімаємо з плити. Ставимо все це діло остигати. І хай стоїть кілька годин.
Я звичайно вранці ставлю гарбуз із сиропом і залишаю настоюватися до вечора.
Увечері знову ставлю каструлю з гарбузом на вогонь і додаю лимон, без шкірки та насіння, нарізаний шматочками.
Знову цю справу доводжу до кипіння, знімаю з вогню і залишаю до ранку.
Вранці зливаю вміст каструлі через сито (сироп можна використовувати для випікання, компотів тощо). А шматочки гарбуза і лимона, що залишилися, розкладаю на деко. Пергаментом деко не застеляю. Пробувала – не сподобалося, прилипає.
Якщо у вас є сушарка, звичайно краще скористатися нею, але ми поки що сушаркою не обзавелися, так що роблю цукати по-старому.
Як тільки цукати підсохнуть, перекладаю їх у великий контейнер з кришкою і додаю дрібку крохмалю, так шматочки не склеюватимуться між собою.
Ось, власне, і весь рецепт, нічого складного.







