Дрібна морква у мене не пропадає, готую з неї цукати

Цукати

Сьогодні хочу поділиться рецептом цукатів з моркви. Вони на смак дуже незвичайні і відмінно підходять до чаю, хто пробував їх у мене в гостях, питали, що це за фрукт такий. Мені вони нагадують іриски. А найголовніше, такий рецепт мені допомагає восени переробити дрібну моркву, якої виходить багато після збирання врожаю.

Необхідні продукти:

  • Морква – 2 кг.
  • Цукор – 1 кг.
  • Лимонна кислота – 1-2 ч.л.
  • Вода – 400 мл.

Беремо моркву очищаємо, вага очищеної моркви 2 кг., Тепер моркву розріжемо можна брусочки, кружечки, кубики. Як Вам більше подобається. Мені подобаються брусочки.

Дрібна морква у мене не пропадає, готую з неї цукати

У каструлю наливаємо воду ставимо на вогонь і доводимо до кипіння. Тепер опускаємо моркву в киплячу воду і варимо 10 хвилин. Тепер моркву виймаємо з гарячої води і опускаємо відразу в холодну воду.

Дрібна морква у мене не пропадає, готую з неї цукати

Це потрібно для того, щоб в подальшому морква тримала форму і не розварилася.

Відміряємо 400 мл води в якій варилася морква, решта нам не знадобиться. Вливаємо її в каструлю, кладемо цукор. Я додаю цукор з розрахунку 0,5 кг на 1 кг цукру. Оскільки, у мене 2 кг моркви кладу 1 кг цукру. Ставимо на вогонь і доводимо до кипіння. З моменту закипання поваримо ще хвилини 3-4, тепер додаємо лимонну кислоту.

Дрібна морква у мене не пропадає, готую з неї цукати

Додавайте до смаку, я додаю 1 ч.л. на 2 кг моркви. Опускаємо морква і варимо з моменту закипання 15 хвилин. За цей час морква дасть свій сік. Закриваємо кришкою і прибираємо до охолодження. Як морква охолоне до кімнатної температури, ставимо варити ще раз, варимо ще 15 хвилин, знімаємо і даємо охолонути. І тепер ставимо втретє, варимо 15 хвилин знімаємо, охолоджуємо.

Коли варимо кришку не закриваємо. За часом у мене займає перерва в 4-5 годин. Морква повинна стати напівпрозорою. Тепер остиглу моркву ставимо на вогонь і підігріємо приблизно до 30 градусів. І відкидаємо на друшляк. Дамо моркві стекти. Приблизно хвилин 10. Сироп виходить теж смачний, можна використовувати його для просочення бісквіта, наприклад.

Дрібна морква у мене не пропадає, готую з неї цукати

Розкладаємо моркву на решітці або на деко, якщо будите сушити в духовці. Я сушу в дегідратором. Встановлюємо решітки. Тепер встановлюємо температуру і час. Я сушу при 70 градусах 5-6 годин. Можна посушити в духовці, встановити температуру 70 градусів і сушити до готовності, включивши конвекцію.

Дрібна морква у мене не пропадає, готую з неї цукати

Якщо конвекції немає, потрібно відкрити дверцята. Або можна посушити на сонці, займе пару днів. Готові цукати будуть готові, коли вони перестануть практично липнути у руках. Тепер цукати дістаємо і посипаємо цукровою пудрою. Зберігати потрібно в щільно закритій банці або контейнері.

Оцініть рецепт
Поділіться з друзями
Додати коментар